Fundacja Onkologiczna Nadzieja

Wolontariat - Jeśli chcesz zaangażować się wpomoc osobom dotkniętym chorobą nowotworową.

OVERVIEW

The website fundacjaonkologicznanadzieja.org presently has a traffic classification of zero (the lower the more users). We have parsed fourteen pages inside the web site fundacjaonkologicznanadzieja.org and found two websites referring to fundacjaonkologicznanadzieja.org. We were able to find two contacts and directions for fundacjaonkologicznanadzieja.org to help you contact them. We were able to find one mass media sites retained by this website. The website fundacjaonkologicznanadzieja.org has been online for nine hundred and eighteen weeks, four days, twenty-one hours, and thirty-six minutes.
Addresses
Online Since
Nov 2006

FUNDACJAONKOLOGICZNANADZIEJA.ORG TRAFFIC

The website fundacjaonkologicznanadzieja.org is seeing alternating levels of traffic for the duration of the year.
Traffic for fundacjaonkologicznanadzieja.org

Traffic ranking (by month) for fundacjaonkologicznanadzieja.org

Traffic ranking by day of the week for fundacjaonkologicznanadzieja.org

FUNDACJAONKOLOGICZNANADZIEJA.ORG HISTORY

The website fundacjaonkologicznanadzieja.org was first documented on November 29, 2006. It is currently nine hundred and eighteen weeks, four days, twenty-one hours, and thirty-six minutes young.
REGISTERED
November

BUSINESS PERIOD OF EXISTANCE

YEARS
MONTHS
DAYS

LINKS TO FUNDACJAONKOLOGICZNANADZIEJA.ORG

WHAT DOES FUNDACJAONKOLOGICZNANADZIEJA.ORG LOOK LIKE?

Desktop Screenshot of fundacjaonkologicznanadzieja.org Mobile Screenshot of fundacjaonkologicznanadzieja.org Tablet Screenshot of fundacjaonkologicznanadzieja.org

Dariusz Dros

Kwatery Glownej 46 lok. U1

Warszawa, 04-294

home.pl

Administracja Sieci home.pl

ul. Zbozowa 4

Szczecin, 70-653

FUNDACJAONKOLOGICZNANADZIEJA.ORG SERVER

I revealed that the main root page on fundacjaonkologicznanadzieja.org took one thousand and one milliseconds to come up. Our web crawlers could not detect a SSL certificate, so in conclusion our crawlers consider this site not secure.
81.219.240.100

NAME SERVERS

dns.home.pl
dns2.home.pl
dns3.home.pl

We diagnosed that fundacjaonkologicznanadzieja.org is weilding the nginx os.

DESCRIPTION

PARSED CONTENT

The website had the following in the web page, "WEŹ STER W SWOJE RĘCE, BO W TOBIE JEST SIŁA." I viewed that the web site stated " Doceniając jak wielką moc ma psychika w procesie leczenia onkologicznego rozpoczynamy kampanię psychoonkologiczną skierowaną do naszych podopiecznych, ale nie tylko." They also said " Jeśli potrzebujesz pomocy - skontaktuj się z nami. Od Ciebie zależy bardzo wiele! BO W TOBIE JEST SIŁA! Więc WEŹ STER W SWOJE RĘCE i nie poddawaj się. Jeśli chcesz zaangażować się w pomoc osobom dotkniętym chorobą nowotworową." The meta header had Fundacja Onkologiczna Nadzieja as the first search term. This keyword is followed by Wolontariat, Nasi podopieczni, and Formularz PIT which isn't as important as Fundacja Onkologiczna Nadzieja.

SEE SUBSEQUENT BUSINESSES

Fundacja Open Culture Oficjalna strona internetowa Fundacji Open Culture

Oficjalna strona internetowa Fundacji Open Culture.

Aktualności

Obchody 650 - lecia Ormian w Polsce. Nowa wersja filmu o Arcybiskupie Józefie Teodorowiczu. Premiera filmu w wersji poszerzonej odbędzie się 2 kwietnia o godz. 05 na antenie Telewizji Kraków w programie 3 TVP. Na antenie ogólnopolskiej film zostanie zaprezentowany w późniejszym terminie. Przypomnijmy, że Maciej Bohosiewicz m. in za doprowadzenie do ponownego pochówku Arcybiskupa J. Teodorowicza został odznaczony przez Patriarchę Medal św.

Strona Fundacji Palium

Żonkilowy kapelusz Jej Królewskiej Mości. Hospicjum to też życie - koncert. W ramach kampanii Pola Nadziei ogłaszamy konkurs.

O dobrą pamięć Żołnierzy Wyklętych

O dobrą pamięć Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość odsłonięcia pomnika Żołnierzy Wyklętych Ziemi Ostrowskiej. Pomnik został wzniesiony staraniem Fundacji, przy wsparciu finansowym Banku Zachodniego WBK. Przy Pomniku, po jego uroczystym odsłonięciu i poświęceniu, zostaną wygłoszone mowy okolicznościowe. Bardzo ważnym elementem ceremonii p.